Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Pamięci żołnierzy niezłomnych

Pamięci żołnierzy niezłomnych

1 maca w Leśnictwie Bursztynowo przy Pomniku Niepodległości upłynął pod hasłem uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu ich narodowego święta

Uroczystość zainicjowana została przez Towarzystwo Przyjaciół Lipinek a przygotowana przez pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej. W uroczystości  uczestniczyli zaproszeni goście, miedzy innymi: Komisarz Gminy Warlubie Anna Ośko, lokalne władze PiS z przewodniczącym Grzegorzem Goralem, delegacja leśników z Nadleśnictwa Osie i Dąbrowa,   przedstawiciele  Rady Sołeckiej z Sołtysem Lipinek, Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipinek, Kombatanci, pracownicy i uczniowie  Szkoły Podstawowej oraz mieszkańcy Lipinek.

W uroczystości brały udział poczty sztandarowe: Poczet Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkoły Podstawowej.

Uroczystość i kilku ciepłych patriotycznych słowach rozpoczął Pan Dyrektor SP w Lipinkach Daniel Kalinowski, po niej krótki wykład historyczny i patriotyczny wygłosił Pan Zygmunt Krzemień.

Delegacje złożyły kwiaty.