Asset Publisher
Zasoby leśne
Blisko 82% siedlisk Nadleśnictwa to siedliska borowe. Bór świeży (Bśw) występuje na 46,6%, bór mieszany świeży (BMśw) - 27,8% i około 14,9% zajmują siedliska lasu mieszanego świeżego (LMśw).
Głównym gatunkiem lasotwórczym jest sosna, zajmująca 89,1% powierzchni leśnej Nadleśnictwa. W porównaniu z ubiegłym dziesięcioleciem stan ten zmniejszył się na korzyść dębu, który obecnie stanowi około 3% lasów Nadleśnictwa.
Udział gatunkowy:
Zasobność:
Przeciętna zasobność z ha w porównaniu z poprzednim dziesięcioleciem wzrosła o ponad 35% i obecnie wynosi 219 m3/ha. Przeciętny wiek d-stanów wynosi 56 lat. Miąższość grubizny netto zaprojektowana do pozyskania w użytkach rębnych w I 10-leciu wynosi 415,546 m3. Etat miąższościowy użytków przedrębnych (na 10-lecie) wynosi 308,768m3. Średni roczny rozmiar pozyskania drewna wynosi 72 tys. m3 grubizny.
Siedliska leśne:
Asset Publisher
Afrykański Pomór Świń (ASF)
Afrykański Pomór Świń (ASF)
Informacje dla właścicieli gospodarstw.
Afrykański Pomór Świń (ASF) jest groźną zakaźną i zaraziliwą chorobą wirusową świń domowych oraz dzików, której pierwsze przypadki w Polscepojawiły się już w 2014 roku. Choroba ta podlega urzędowemu obowiązkowi zwalczania, a co istotne do dnia dzisiejszego nie udalo się opracować skutecznej szczepionki dla ziwerząt.
Poniżej w materiałach dopobrania znajdziecie Państwo broszurę zawierającą podstawowe informacje o ASF oraz dane kontaktowe i alarmowe dot. podejrzeń występowania ASF.
Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z broszurą.
Właścicielu gospodarstwa pamiętaj ! - odpowiadasz za ochronę stada przed ASF.