Położenie

Nadleśnictwo Dąbrowa jest jednym z 27 nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa kujawsko- pomorskiego, powiatu świeckiego. Ma powierzchnię19 157,78 ha z czego 18 095,06 ha stanowią lasy. Teren nadleśnictwa w całości wchodzi w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Bory Tucholskie".

Galeria zdjęć

Wiosenne zdjęcia z terenu Nadleśnictwa Dąbrowa

Historia

Nadleśnictwo Dąbrowa, istniejące pod tą nazwą od 1869 roku, obejmowało lasy stanowiące od najdawniejszych lat własność państwową i zajmowało obszar dzisiejszego obrębu Dąbrowa, fragmentu dzisiejszego obrębu Laskowice i części dzisiejszego obrębu Warlubie, która w 1899 roku została wyodrębniona w Nadleśnictwo Warlubie.

Organizacja nadleśnictwa

Jak zorganizowana jest praca w Nadleśnictwie Dąbrowa

Projekty i fundusze

Nadleśnictwo Dąbrowa realizuje projekt: „Ukierunkowanie ruchu turystycznego na obszarach przyrodniczo cennych obszarów Nadleśnictwa Dąbrowa”.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Kasztany i żołędzie zbieramy

Kasztany i żołędzie zbieramy

Zadbajmy o dzikie leśne zwierzęta. Rusza akcja dla szkół i przedszkoli z powiatu świeckiego - kasztany i żołędzie zbieramy, zimą leśnym zwierzętom je damy

Ruszamy po raz trzeci z Akcją
"Kasztany i żołędzie zbieramy, zimą leśnym zwierzętom je damy”.

To akcja dla szkół i przedszkoli z powiatu świeckiego, nie dla osób indywidualnych.

Na zgłoszenia czekamy do 8 października 2021 r. Akcja będzie trwać do 16 listopada 2021 r. Termin odbioru kasztanów i żołędzi będzie ustalany indywidualnie.

Zachęcamy do wzięcia udziału. Szczegóły akcji wraz z niezbędnymi dokumentami poniżej artykułu.