Położenie

Nadleśnictwo Dąbrowa jest jednym z 27 nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa kujawsko- pomorskiego, powiatu świeckiego. Ma powierzchnię19 157,78 ha z czego 18 095,06 ha stanowią lasy. Teren nadleśnictwa w całości wchodzi w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Bory Tucholskie".

Galeria zdjęć

Wiosenne zdjęcia z terenu Nadleśnictwa Dąbrowa

Historia

Nadleśnictwo Dąbrowa, istniejące pod tą nazwą od 1869 roku, obejmowało lasy stanowiące od najdawniejszych lat własność państwową i zajmowało obszar dzisiejszego obrębu Dąbrowa, fragmentu dzisiejszego obrębu Laskowice i części dzisiejszego obrębu Warlubie, która w 1899 roku została wyodrębniona w Nadleśnictwo Warlubie.

Organizacja nadleśnictwa

Jak zorganizowana jest praca w Nadleśnictwie Dąbrowa

Projekty i fundusze

Nadleśnictwo Dąbrowa realizuje projekt: „Ukierunkowanie ruchu turystycznego na obszarach przyrodniczo cennych obszarów Nadleśnictwa Dąbrowa”.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Podsumowanie akcji sadziMY

Podsumowanie akcji sadziMY

Kolejna wspólna akcja #sadziMY z Prezydentem RP w Nadleśnictwie Dąbrowa już za nami

Dzięki wspólnej pracy wszystkich leśników w Polsce co roku systematycznie zwiększa się powierzchnia lasów. Mimo, że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i obecnie lasy zajmują już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.

Wszyscy wiemy jak ważna jest rola roślin, w tym drzew dla naszego zdrowia i życia. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy w dniu 30 września i 1 października br. we wszystkich nadleśnictwach w kraju leśnicy rozdawali sadzonki drzew leśnych, które z łatwością można było później posadzić jako własne drzewo np. w przydomowym ogrodzie czy na działce.

Dla chętnych osób chcących wziąć udział w akcji, a tym samym przyczynić się do zwiększania zielonych obszarów, Nadleśnictwo Dąbrowa przygotowało łącznie 2600 szt. sadzonek świerka, buka, klona i brzozy. Drzewka były rozdawane w dniu 30 września i 1 października od godziny 9.00 do 15.00 przy siedzibie nadleśnictwa https://fb.watch/8nWKXb077F/. Ponadto w celu umożliwienia dotarcia wszystkim osobom zainteresowanym akcją zorganizowano dodatkowe dwa punkty, tj. 30 września rozdawano w godzinach od 10.00 do 12.00 drzewka przy Urzędzie Gminy w Jeżewie, natomiast 1 października można było odebrać od godziny 15.30 sadzonki w Rulewie.

Na naszych stoiskach oprócz otrzymania sadzonki można było porozmawiać z leśnikami na tematy związane m. in. z leśnictwem czy prawidłowym sposobem sadzenia  drzewek i ich pielęgnacją. Wyjaśnialiśmy jakie warunki glebowe i wilgotnościowe potrzebują poszczególne gatunki oraz jak wykonać sadzenie. Wszystkie sadzonki, które trafiły do Państwa podczas akcji zostały wyhodowane w naszej szkółce leśnej Bojanowo.

Mamy nadzieję, że wszystkie otrzymane sadzonki już rosną i będą cieszyły oczy obdarowanych przez długie lata. Zapraszamy na kolejną akcję #sadziMy za rok do Nadleśnictwa Dąbrowa.