Wydawca treści Wydawca treści

Rezerwacja terminów zajęć edukacyjnych

Wszystkie zajęcia edukacyjne odbywające się na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

Każda grupa chcąca odwiedzić Nadleśnictwo Dąbrowa zgłasza ten fakt do koordynatora zajęć edukacyjnych w następujący sposób:

 - Telefonicznie pod nr. telefonu 52 331 87 13 wew. 23,  539 697 912  (Monika Kwaśniewska)

- mailowo pod adresem dabrowa@torun.lasy.gov.pl

- bezpośrednio u leśniczych numery w kontaktach do leśnictw

Opiekun grupy zobowiązany jest do wypełnienia i podpisania zgłoszenia zajęć edukacyjnych oraz  do przestrzegania regulaminu, zarówno Ośrodka, Ogrodu Dydaktycznego jak i ścieżki w Grabowcu (dokumenty w załączniku).

Zgłoszenie grupy musi nastąpić nie później niż dwa dni przed planowanym przyjazdem.

Grupy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć sobotnich po wcześniejszym uzgodnieniu.

Indywidualne zwiedzanie OEL "Dąbrówka" jest możliwe w godzinach pracy nadleśnictwa. Wejście zorganizowane na ścieżkę edukacyjna "Grabowiec" bez udziały pracownika LP wymaga zgłoszenia tego faktu do siedziby nadleśnictwa bądź do siedziby leśnictwa Grabowiec.

Za udział w zajęciach edukacyjnych nie pobiera się opłat. Istnieje możliwość organizacji ogniska (po uzgodnieniu).

Nadleśnictwo Dąbrowa nie wynajmuje swoich obiektów edukacyjnych do celów komercyjnych.

Zapraszamy do odwiedzenia Nadleśnictwa Dąbrowa !!!!!


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

POMÓC PRZYRODZIE

POMÓC PRZYRODZIE

PROJEKT OCHRONY GATUNKÓW I SIEDLISK W LASACH PAŃSTWOWYCH

Kompleksowy projekt ochrony gatunków oraz siedlisk przyrodniczych na terenach Lasów Państwowych pod nazwą "POMÓC PRZYRODZIE" ma na celu poprawę stanu ochrony przyrody na obszarach programu NATURA 2000, którego beneficjentem są Lasy Państwowe. Bezpośrednim efektem tego programu będzie wsparcie dla 30 gatunków chronionych oraz 30 typów siedlisk przyrodniczych, poprzez szczegółowe cele takie jak: przywrócenie lub polepszenie właściwych warunków siedliskowych, redukcja zagrożeń i zabezpieczenie miejsc rozrodu zagrożonych gatunków, a także ograniczenie rozprzestrzeniania się gatunków inwazyjnych.

Poniżej przedstawiamy Państwu film promujący działania leśników w tym zakresie.

Zachęcamy do obejrzenia (kliknięcie w obraz spowoduje uruchomienie filmu)