Aktualności Aktualności

Powrót

#Sadzimy 2020 z Prezydentem

#Sadzimy 2020 z Prezydentem

Wspólne akcja rozdawania sadzonek w Nadleśnictwie Dąbrowa za nami

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo, że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.

Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy w dniu 18 września br we wszystkich nadleśnictwach w kraju leśnicy rozdawali sadzonki drzew leśnych, które z łatwością można było później posadzić jako własne drzewo np. w przydomowym ogrodzie czy działce.

W samym Nadleśnictwie Dąbrowa na dwóch stoiskach, które od godziny 10:00 rozstawione były w centralnym miejscu Jeżewa a od 17:00 na boisku szkolnym w Lipinkach, rozdano 3720 sztuk sadzonek.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurowali Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Kłodno w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r. Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 20 ha nad jeziorem Mausz 160 tys. nowych drzew.

Na naszych stoiskach oprócz otrzymania sadzonki można było porozmawiać z leśnikami, wziąć udział w konkursie z nagrodami czy otrzymać materiały promocyjne o naszych lasach. Rozdawaliśmy sadzonki z naszej szkółki leśnej Bojanowo oraz ze szkółki kontenerowej z Dobrzejewic. Od leśników z Dąbrowy można było otrzymać świerk, lipę, brzozę, buka czy dzika różę. Wyjaśnialiśmy też jakie warunki glebowe i wilgotnościowe potrzebują poszczególne gatunki oraz jak wykonać sadzenie.

Mamy nadzieję, że wszystkie otrzymane sadzonki już rosną i będą cieszyły oczy obdarowanych przez długie lata.


Nadleśnictwa i inne

Projekty LP 2014-2020 Projekty LP 2014-2020

Polecamy Polecamy