Aktualności Aktualności

Powrót

Sprzątanie Świata 2020

Sprzątanie Świata 2020

Kolejna edycja Sprzątania Świata - akcji która na stałe wpisała się do grafika edukacyjnego Nadleśnictwa Dąbrowa, odbyła się w dniach 18-21 września br.

W tym roku w akcji uczestniczyły Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lipinkach, Sołectwa Grupa i Sołectwa Mniszek co stanowiło ponad 200 uczestników. Wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w worki, rękawice oraz fachową opiekę panów leśniczych. W wyniku akcji zebrano ponad 10 m3 śmieci.

           Oprócz sprzątania leśnicy przeprowadzili pogadanki na temat skutków jakie niesie za sobą zaśmiecanie lasu. W podziękowaniu każda z akcji zakończyła się ogniskiem z małym poczęstunkiem. Mieszkańcy Sołectwa Grupa dodatkowo zostali obdarzeni sadzonkami drzew leśnych w celu posadzenia ich przy swoich domostwach.

            Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co jest bardzo dobrą oznaką i żywimy nadzieję, że przyczyni się ona do poprawy czystości naszych lasów: nielegalnego wywożenia śmieci oraz do pozostawiania po sobie lasu jakim się go zastało.

Za sprawnie i dokładnie przeprowadzoną akcję, dziękujemy przede wszystkim  uczestnikom Sprzątania Świata 2020.

Zapraszamy za rok !!!!


Nadleśnictwa i inne

Projekty LP 2014-2020 Projekty LP 2014-2020

Polecamy Polecamy