Aktualności Aktualności

Powrót

Submisja drewna cennego

Submisja drewna cennego

Dęby z naszego nadleśnictwa przeobrażą się w najbardziej ekskluzywne produkty.

W najbliższej submisji drewna cennego organizowanej  w Nadleśnictwie Runowo wystawiamy ponad 10 m3 drewna dębowego. Tym sposobem najbardziej efektywnie skonsumujemy pracę wielu pokoleń leśników, którzy dokładali starań, aby dorodne dęby dały obfity plon.

Przygotowanie do sprzedaży wyjątkowego drewna angażuje nadzwyczajne środki. Praca wielu ludzi skupia się w tych kilku dniach na precyzyjnej ścince i zrywce drewna, prawidłowym okrzesaniu. Można rzec, że obchodzimy się z solidnym dębem jak z przysłowiowym jajkiem.

Liczymy na to, że drewno zostanie dobrze przyjęte przez klientów.

Wycięte drzewa posłużą człowiekowi i już jako część produktu wyjątkowego i eleganckiego (może w postaci mebli) będzie cieszyło ludzkie oko przez wiele dziesięcioleci. W tym czasie nowe pokolenie dębów zajmie ich miejsce.

Dęby przeznaczone na tegoroczną submisję w naszym nadleśnictwie zostały przygotowane w dwóch leśnictwach- Bedlenki i Gródek. Postępowanie z tak cennym materiałem jest wyjątkowe i wymaga dużego zaangażowania zarówno ze strony Zakładów Usług Lesnych, leśniczych jak i pracowników nadzorujących w nadleśnictwie oraz brakarza dyrekcyjnego.

Informacje dla osób zainteresowanych zakupem tutaj: https://runowo.torun.lasy.gov.pl/witamy/-/asset_publisher/4x1ArGzHi8TA/content/submisja-drewna-szczegolnego-runowo-2020


Nadleśnictwa i inne

Projekty LP 2014-2020 Projekty LP 2014-2020

Polecamy Polecamy