Wydawca treści Wydawca treści

Zasoby leśne

Blisko 82% siedlisk Nadleśnictwa to siedliska borowe. Bór świeży (Bśw) występuje na 46,6%, bór mieszany świeży (BMśw) - 27,8% i około 14,9% zajmują siedliska lasu mieszanego świeżego (LMśw).

                      

                                                     

Głównym gatunkiem lasotwórczym jest sosna, zajmująca 89,1% powierzchni leśnej Nadleśnictwa. W porównaniu z ubiegłym dziesięcioleciem stan ten zmniejszył się na korzyść dębu, który obecnie stanowi około 3% lasów Nadleśnictwa.

Udział gatunkowy:

Zasobność:

Przeciętna zasobność z ha w porównaniu z poprzednim dziesięcioleciem wzrosła o ponad 35% i obecnie wynosi 219 m3/ha. Przeciętny wiek d-stanów wynosi 56 lat. Miąższość grubizny netto zaprojektowana do pozyskania w użytkach rębnych w I 10-leciu wynosi 415,546 m3. Etat miąższościowy użytków przedrębnych (na 10-lecie) wynosi 308,768m3. Średni roczny rozmiar pozyskania drewna wynosi 72 tys. m3 grubizny.

Siedliska leśne:


 


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Podziękowanie za współpracę

Podziękowanie za współpracę

Po 7 latach współpracę z Nadleśnictwem Dąbrowa zakończył nasz serdeczny kolega Inżynier Nadzoru Stefan Konczal. Obecnie będzie pracował w Nadleśnictwie Tuchola jako zastępca nadleśniczego.

W imieniu wszystkich pracowników  podziękowania za pracę w Nadleśnictwie Dąbrowa złożył Nadleśniczy Artur Karetko w obecności pracowników nadleśnictwa.

Nadleśniczy podziękował za zaangażowanie w pracę, wysoką kulturę współpracy oraz odnoszone sukcesy wykraczające poza zakres obowiązków. Można tu wymienić: uzyskanie dopłat i zrealizowanie budowy dróg na pożarzysku, wiodący udział w modernizacji biurowca, pierwszy w regionie przeprowadzony wieloletni przetarg na usługi leśne, przygotowanie i skuteczne przeprowadzenie procedury zakupu harwestera. 

Naszemu koledze Stefanowi gratulujemy podjęcia nowego wyzwania, życząc sukcesów na nowym stanowisku.  Mamy nadzieję, że nas nie zapomni i nie raz spotkamy się i powspominamy te lata spędzone w Dąbrowie.