Asset Publisher Asset Publisher

Rezerwacja terminów zajęć edukacyjnych

Wszystkie zajęcia edukacyjne odbywające się na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

Każda grupa chcąca odwiedzić Nadleśnictwo Dąbrowa zgłasza ten fakt do koordynatora zajęć edukacyjnych w następujący sposób:

 - Telefonicznie pod nr. telefonu 52 331 87 13 wew. 23,  539 697 912  (Monika Kwaśniewska)

- mailowo pod adresem dabrowa@torun.lasy.gov.pl

- bezpośrednio u leśniczych numery w kontaktach do leśnictw

Opiekun grupy zobowiązany jest do wypełnienia i podpisania zgłoszenia zajęć edukacyjnych oraz  do przestrzegania regulaminu, zarówno Ośrodka, Ogrodu Dydaktycznego jak i ścieżki w Grabowcu (dokumenty w załączniku).

Zgłoszenie grupy musi nastąpić nie później niż dwa dni przed planowanym przyjazdem.

Grupy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć sobotnich po wcześniejszym uzgodnieniu.

Indywidualne zwiedzanie OEL "Dąbrówka" jest możliwe w godzinach pracy nadleśnictwa. Wejście zorganizowane na ścieżkę edukacyjna "Grabowiec" bez udziały pracownika LP wymaga zgłoszenia tego faktu do siedziby nadleśnictwa bądź do siedziby leśnictwa Grabowiec.

Za udział w zajęciach edukacyjnych nie pobiera się opłat. Istnieje możliwość organizacji ogniska (po uzgodnieniu).

Nadleśnictwo Dąbrowa nie wynajmuje swoich obiektów edukacyjnych do celów komercyjnych.

Zapraszamy do odwiedzenia Nadleśnictwa Dąbrowa !!!!!


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Narada koordynacyjna

Narada koordynacyjna

Tym razem w wersji online ale tradycyjne spotkanie odbyło się

W dniu 25 lutego 2021 r. odbyła się narada koordynacyjna z zakresu ochrony przeciwpożarowej lasu i szkodnictwa leśnego, którą ze względu na obecną sytuację i obostrzenia przeprowadzono w formie wideokonferencji. Transmisja była prowadzona z Nadleśnictwa Dąbrowa jako tegorocznego organizatora i dotyczyła spraw Nadleśnictw Dąbrowa, Osie i Trzebciny.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wyżej wymienionych nadleśnictw, również zaproszeni goście z Samorządów – Starostwa Powiatowego i Gmin, Straży Pożarnej, Policji, Wojska, firmy Enea.

Narada została podzielona na dwa bloki tematyczne:

  1. Ochrona przeciwpożarowa lasu – analiza sytuacji pożarowej w 2020 roku dla powyższych nadleśnictw na tle RDLP Toruń i całych Lasów Państwowych, porównanie tych danych z latami poprzednimi, zabezpieczenie terenów leśnych, sprzęt do ochrony ppoż, lokalizacji i gaszenia pożarów, poligon w Nadleśnictwie Dąbrowa, pasy przeciwpożarowe przy torach kolejowych
  2. Szkodnictwo leśne – analiza szkodnictwa leśnego według rodzajów – kradzież drewna, kłusownictwo, niszczenie mienia, bezprawne korzystanie z lasu, dodatkowe działania Straży Leśnej, współpraca z Policją i innymi służbami.

W ramach dyskusji na zakończenie narady, wnioski i spostrzeżenia wskazują na dobrą współpracę wszystkich służb mającą na względzie dobro polskich lasów.