Aktualności Aktualności

Powrót

VII i VIII edycja Turnieju Strzelec Nadleśnictwa Dąbrowa „Cztery Pory Roku”

Turniej o tytuł Strzelca Nadleśnictwa Dąbrowa „Cztery Pory Roku" 24 czerwca 2016 roku miał swoją VII edycję. Pomimo ogromnego upału zawodnikom nie zabrakło sił, aby stanąć do pojedynku o „Łuczniczkę".

Po raz pierwszy zwycięzcą turnieju w kategorii „WETERANI" został leśniczy Leśnictwa Bursztynowo – Grzegorz Sarzyński, z wynikiem 54 punktów. Miejsce drugie zajął strażnik leśny – Grzegorz Błaszczyk (51 pkt.), a miejsce trzecie leśniczy Leśnictwa Rulewo – Adam Szymański (44 pkt.).

Natomiast w kategorii „MŁODZICY" pierwsze miejsce zajął Marian Litkowski zdobywając 52 punkty, drugie Wojciech Thomas z 36 punktami, a trzecie Marian Kaczmarek z wynikiem 44 punktów.              W VIII edycji turnieju, w kategorii „WETERANI" po raz czwarty zwycięzcą został strażnik leśny  - Grzegorz Błaszczyk, miejsce drugie zajął nadleśniczy – Artur Karetko. Obaj Panowie zdobyli 53 punkty. Zgodnie z zasadami, turniej rozstrzygają wyniki poszczególnych konkurencji w kolejności: skeet, trap, bażant, zając. W konkurencji skeet wyniki obu panów wyniosły po 17 punktów, dlatego o rozstrzygnięciu turnieju zadecydował wynik zdobyty w konkurencji trap. Na trapie pan nadleśniczy trafił do 17 rzutków, natomiast strażnik leśny do 19 i tym samym wygrał turniej w ósmej edycji. Na najniższym stopniu podium stanął podleśniczy Krzysztof Kaczmarek.

W kategorii „MŁODZICY" w ósmej edycji, miejsce pierwsze wywalczył leśniczy Marian Kaczmarek, na drugim stopniu podium stanął po raz drugi leśniczy Wojciech Thomas, a na miejscu trzecim poprzedni zwycięzca – leśniczy Marian Litkowski.

Na podstawie wyników przeprowadzonych zawodów wyłoniona została reprezentacja Nadleśnictwa Dąbrowa na regionalne zawody leśników w strzelectwie myśliwskim o puchar Dyrektora RDLP w Toruniu.