Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż drewna a w sezonie przedświątecznym – także choinek.

Oferta łowiecka

Oferujemy organizację polowań indywidualnych oraz zbiorowych zgodnie z tradycją i oprawą łowiecką. W naszym biurze organizujemy polowania zarówno dla myśliwych krajowych jak i cudzoziemców.

Zasady korzystania z dróg leśnych

Poruszanie się na terenach leśnych musi się odbywać według określonych zasad, ponieważ nie wszystkie drogi w lesie są udostępnione do ruchu publicznego

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Roztrzygnięcie konkursu świątecznego

Roztrzygnięcie konkursu świątecznego

"Leśna ozdoba świąteczna"

Celem konkursu było m. in.  propagowanie zrównoważonego rozwoju poprzez promowanie drewna jako surowca w 100% odnawialnego, popularyzacja tradycji wytwarzania własnoręcznych ozdób świątecznych przy wykorzystaniu darów lasów i materiałów naturalnych.

Do nadleśnictwa wpłynęły łącznie 24 prace. W I kategorii przewidzianej dla uczniowie klas I-III szkół podstawowych wpłynęło 13 prac, natomiast w II kategorii przeznaczonej dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych złożono 11 prac. Podczas oceniania prac Komisja konkursowa  brała pod uwagę oryginalności i zgodność z tematyką konkursu, staranność, włożony wkład własny oraz samodzielność przy wykonaniu pracy. Wszystkie prace zachwyciły nas pomysłowością, wysokim poziomem wykonania oraz  walorami artystycznymi. W dniu 13.12.2022 r.  Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

  1. Kategoria I:

I miejsce – Natalia Radzimska,

II miejsce – Filip Wanat,

III miejsce – Marta Gliniecka,

III miejsce – Malwina Szolginia,

  1. kategoria II:

I miejsce – Julia Hemke,

II miejsce – Tymoteusz Kiec,

III miejsce – Kinga Kołodziejczyk,

III miejsce – Karolina Hańtzschel.

W dniu 19.12.2022 r. odbyło się w Ośrodku Edukacji Leśnej „Dąbrówka” uroczyste wręczenie nagród oraz pamiątkowych dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu.

Serdecznie gratulujemy laureatom i pozostałym autorom prac. Dziękujemy za włożoną pracę oraz zaangażowanie. Zapraszamy na przyszły rok do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu.