Wydawca treści
Sprzedaż drewna
Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż drewna a w sezonie przedświątecznym – także choinek.
Sprzedaż drewna prowadzona jest w siedzibie nadleśnictwa oraz w leśnictwach.
Zachęcamy do dokonywania wpłat za pomocą przelewu elektronicznego oraz umawiania wizyty w leśnictwie telefonicznie.
Kasa nadleśnictwa jest czynna w godzinach 7:00-15:00 , a kancelarie leśnictw pracują w godzinach urzędowania.
Aktualna decyzja Nadleśniczego i nowym cenniku detalicznym na drewno w dokumentach do pobrania.
Jeśli zainteresowani są Państwo zakupem, to prosimy o kontakt telefoniczny
Sprzedaż sadzonek w Nadlśnictwie Dąbrowa
Uwaga prowadzona jest sprzedaż sadzonek !!!!
Sprzedaż prowadzona na Szkółce Leśnej Bojanowo.
Wszelkie informacje można uzyskać u Leśniczego :
Krzysztof Książka
tel. kom. 602-237-230
adres: L-ctwo Bojanowo 86-160 Warlubie
e-mail: krzysztof.ksiazka@torun.lasy.gov.pl
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zakupu.
Sprzedaż choinek i stroiszu
Sprzedaż choinek i stroiszu!!!
Zachęcamy do zakupu naturalnych drzewek świątecznych z polskich lasów. Choinki pochodzą z cięć pielęgnacyjnych lub zostały wyhodowane i pozyskane na specjalnych do tego celu przeznaczonych powierzchniach leśnych - plantacjach.
Sprzedaż choinek odbywać się będzie od 10 do 23 grudnia 2024 roku, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 14.00 (UWAGA: w dniu 23.12.2024 sprzedaż choinek będzie się odbywać do godziny 13.00), po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, w następujących miejscach:
1. przy biurze Nadleśnictwa Dąbrowa (Jeżewo, ul. Leśna 25, 86-131 Jeżewo), osoba do kontaktu: Pan Kacper Gałecki – 534 060 415. Możliwość zapłaty za choinki kartą lub gotówką;
2. w leśnictwach:
a) Leśnictwie Terespol (Terespol, ul. Dworcowa 21, 86-105 Świecie), osoby do kontaktu: Pan Stanisław Daszkowski – 606 986 814, Pan Rafał Kęska – 535 024 278. Możliwość zapłaty za choinki tylko gotówką,
b) Leśnictwo Bzowo (Bzowo 113, 86-160 Warlubie), osoba do kontaktu: Pan Marian Litkowski - 602 236 962. Możliwość zapłaty za choinki tylko gotówką.
W celu umożliwienia kupna świątecznego drzewka osobom, które nie zdążyły jeszcze zaopatrzyć się w drzewko świąteczne zapraszamy w dniu 21 grudnia 2024 roku (sobota) do siedziby Nadleśnictwa Dąbrowa (Jeżewo, ul. Leśna 25, 86-131 Jeżewo) w godzinach od 9.00 do 14.00. Będą przygotowane dla Państwa choinki świerkowe pozyskane z plantacji.
Drodzy klienci
W sprzedaży znajdziecie Państwo świerki pospolite.
Zapraszamy do zapoznania się i zakupu pachnących lasem drzewek.
Najnowsze aktualności
Testowaliśmy pilotaż
Testowaliśmy pilotaż
Specjaliści od turystyki ze wszystkich dyrekcji regionalnych Lasów Państwowych z całej Polski zawitali do Zamrzenicy.
Mieliśmy to szczęście z kolegą leśniczym Tomaszem Tadeja, że mimo tego, że jesteśmy pracownikami nadleśnictwa a nie dyrekcji mieliśmy możliwość uczestnictwa w bardzo nietypowym szkoleniu. Czemy było ono nietypowe? Szkolenie w całości odbywało się na zewnątrz – łącznie z jednym noclegiem i wszystkimi posiłkami. Za krzesła służyła nam leśna murawa i drewniane pieńki w tle szumiały drzewa, a dookoła nas piękne wodne krajobrazy Nadleśnictwa Zamrzenica (gospodarza szkolenia) – z jednej strony urokliwe leśne jeziorko z drugiej Zalew Koronowski. Wydawało by się, że dla leśników to nic nadzwyczajnego ale nawet mało kto z nas spędził dwie doby w lesie bez przerwy.
Czego się uczyliśmy? Jak korzystać z lasu w sposób świadomy i bezpieczny, jak przygotować się do leśnej wyprawy oraz jak nie pozostawić po sobie śladów bytności. Czy może być lepszy temat dla osób, które zajmują się koordynacją funkcjonowania obszarów pilotażowych buschcraftu i surwiwalu? Szkolenie przybliżało nam podstawy etyki outdoor`owej w zgodzie z filozofią Leave No Trace. Naszymi przewodnikami w tej dziedzinie byli koledzy z ze Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu.
Niezapomnianym przeżyciem podczas spotkania był nocleg w tym samym miejscu, w którym odbywało się szkolenie czyli w lesie. Dla wielu z nas nocleg w hamaku, w środku lasu, był czymś zupełnie nowym. Na szczęście warunki nam sprzyjały- przede wszystkim nie padało ale noc pod gołym niebem, gdzie od całego leśnego świata i porannej rosy oddzielał nas cienki tarp (czyli taka mata rozpięta nad hamakiem) a ciemność potęguje wszelkie odgłosy – nawet te najcichsze szmery powodowała, że na początku zamiast spać- nasłuchiwaliśmy. A było co. W tym właśnie czasie na terenie nadleśnictwa odbywało się rykowisko. Poranna kąpiel w chłodnej wodzie Zalewu dopełniła całość.
Podsumowując te dwa dni należy powiedzieć, że takie szkolenie powinni przejść wszyscy, którzy świadomie chcą korzystać z lasu. Nam także będzie zdecydowanie łatwiej zrozumieć osoby, które z naszych obszarów pilotażowych korzystają. Mamy więc nadzieję, że zasada „zostaw las w takim stanie w jakim go zastałeś, a najlepiej gdyby nikt nie zauważył, że w nim byłeś” będzie stosowana przez nas wszystkich.