Położenie

Nadleśnictwo Dąbrowa jest jednym z 27 nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa kujawsko- pomorskiego, powiatu świeckiego. Ma powierzchnię19 157,78 ha z czego 18 095,06 ha stanowią lasy. Teren nadleśnictwa w całości wchodzi w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Bory Tucholskie".

Galeria zdjęć

Wiosenne zdjęcia z terenu Nadleśnictwa Dąbrowa

Historia

Nadleśnictwo Dąbrowa, istniejące pod tą nazwą od 1869 roku, obejmowało lasy stanowiące od najdawniejszych lat własność państwową i zajmowało obszar dzisiejszego obrębu Dąbrowa, fragmentu dzisiejszego obrębu Laskowice i części dzisiejszego obrębu Warlubie, która w 1899 roku została wyodrębniona w Nadleśnictwo Warlubie.

Organizacja nadleśnictwa

Jak zorganizowana jest praca w Nadleśnictwie Dąbrowa

Projekty i fundusze

Nadleśnictwo Dąbrowa realizuje projekt: „Ukierunkowanie ruchu turystycznego na obszarach przyrodniczo cennych obszarów Nadleśnictwa Dąbrowa”.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Spotkanie z Zakładami Usług Leśnych

Spotkanie z Zakładami Usług Leśnych

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI ZAKŁADU USŁUG LEŚNYCH

Nadleśnictwo Dąbrowa informuje o planowanym spotkaniuz przedstawicielami firm branży leśnej. Spotkanie odbędzie się 30.09.2021 r. o godz. 800 w OEL Dąbrówka ul. Leśna 25, 86-131 Jeżewo.
Tematyką spotkania będzie standaryzacja technologii wykonawstwa prac leśnych w roku 2022.

Zapraszamy do zapoznania się ze standardem i uczestnictwa w spotkaniu.

 

STANDARD TECHNOLOGII WYKONAWSTWA PRAC LEŚNYCH

W celu wprowadzenia jednolitych standardów realizacji prac we wszystkich jednostkach organizacyjnych Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, decyzją nr 19 z 17 marca 2021 r. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych wprowadzono do stosowania „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych”, zwany dalej OSTWPL. Standard dostępny jest poniżej w zakładce materiały do pobrania.