Wydawca treści
Rezerwacja terminów zajęć edukacyjnych
Wszystkie zajęcia edukacyjne odbywające się na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.
Każda grupa chcąca odwiedzić Nadleśnictwo Dąbrowa zgłasza ten fakt do koordynatora zajęć edukacyjnych w następujący sposób:
- Telefonicznie pod nr. telefonu 52 331 87 13 wew. 23, 539 697 912 (Monika Kwaśniewska)
- mailowo pod adresem dabrowa@torun.lasy.gov.pl
- bezpośrednio u leśniczych numery w kontaktach do leśnictw
Opiekun grupy zobowiązany jest do wypełnienia i podpisania zgłoszenia zajęć edukacyjnych oraz do przestrzegania regulaminu, zarówno Ośrodka, Ogrodu Dydaktycznego jak i ścieżki w Grabowcu (dokumenty w załączniku).
Zgłoszenie grupy musi nastąpić nie później niż dwa dni przed planowanym przyjazdem.
Grupy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć sobotnich po wcześniejszym uzgodnieniu.
Indywidualne zwiedzanie OEL "Dąbrówka" jest możliwe w godzinach pracy nadleśnictwa. Wejście zorganizowane na ścieżkę edukacyjna "Grabowiec" bez udziały pracownika LP wymaga zgłoszenia tego faktu do siedziby nadleśnictwa bądź do siedziby leśnictwa Grabowiec.
Za udział w zajęciach edukacyjnych nie pobiera się opłat. Istnieje możliwość organizacji ogniska (po uzgodnieniu).
Nadleśnictwo Dąbrowa nie wynajmuje swoich obiektów edukacyjnych do celów komercyjnych.
Zapraszamy do odwiedzenia Nadleśnictwa Dąbrowa !!!!!
Najnowsze aktualności
Narada poświęcona ochronie przeciwpożarowej i zwalczaniu szkodnictwa leśnego
Narada poświęcona ochronie przeciwpożarowej i zwalczaniu szkodnictwa leśnego
28 marca 2025 r. w Hotelu Dobre z Lasu w Solcu Kujawskim odbyła się narada poświęcona zagadnieniom ochrony przeciwpożarowej i zwalczania szkodnictwa leśnego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu i zgromadziło przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lasów w regionie.
W naradzie uczestniczyli m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Sztybel, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komend Wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej i Policji z województw Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego oraz Wielkopolskiego. Obecni byli także reprezentanci Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, Wojsk Obrony Terytorialnej, Państwowej Straży Łowieckiej, Wojewódzkich Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Zakładu Linii Kolejowych w Bydgoszczy PKP PLK S.A., firm lotniczych świadczących usługi dla RDLP w Toruniu oraz Państwowej Straży Rybackiej.
Kluczowe tematy narady
Podczas spotkania Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Sztybel przedstawił aktualne zagadnienia, dotyczące ochrony przeciwpożarowej w regionie. Pan Wojewoda podziękował także za dotychczasową współpracą służb w tym zakresie.
W dalszej części narady omówiono następujące kwestie:
-
Analiza sytuacji pożarowej oraz ochrony przeciwpożarowej w 2024 roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.
-
Przebieg kontrolowanego wypalania drzewostanu w ramach przedsięwzięcia naukowo-badawczego „KONTRPOŻAR”, przeprowadzonego na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.
-
Zwalczanie szkodnictwa leśnego w latach 2023-2024 na obszarze RDLP w Toruniu.
-
Działalność Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w 2024 roku oraz plany na 2025 rok.
Narada była okazją do podsumowania dotychczasowych działań, wymiany doświadczeń oraz wyznaczenia kierunków przyszłych inicjatyw mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa lasów oraz skuteczniejszą ochronę przed zagrożeniami pożarowymi i aktami szkodnictwa. Współpraca pomiędzy różnymi instytucjami i służbami pozostaje kluczowym elementem w realizacji tych zadań.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wkład w ochronę naszych lasów.